Akce Family Pointu PDF Tisk Email
Akce Family Pointu probíhají 1x14 dní ve středu v 10.00 hod. ve Family Pointu, CRSP Josefská 1, Brno.

Pokud se Akce Family Pointu koná na jiném místě, je to vždy uvedeno u jejího popisu.
Akce Family Pointu jsou určené široké veřejnosti a jsou bezplatné. Není nutné se na ně předem přihlašovat. Děti můžete vzít s sebou.

Připravujeme

1. 10. 2014  Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy
Beseda o tom, jak se zdraví a pocit spokojenosti odráží na našem vzhledu. Akce se koná v rámci Brněnských dnů pro zdraví.

22. 10. 2014 Povídání o užitečnosti aloe vera
Beseda s lékařkou o královně léčivých rostlin.

5. 11. 2014   Tvoření s dětmi na FP
Zdobení papírových pytlíčků, podzimní stromeček.

19. 11. 2014 Smysluplnou hrou k rozvoji dítěte
Představení didaktických pomůcek Pod listem, které rozvíjí dětskou paměť, motoriky, trpělivost a další dovednosti.

3. 12. 2014   Setkání se spisovatelkou p. Frydrychovou

17. 12. 2014  Předvánoční tvoření
Mateřské centrum Loučka vyrobí s maminkami a dětmi malé dárečky.

Proběhlo

{slide=24. 9. 2014 Svému tělu přítelem
Hubnutí a honba za dokonalým tělem má i svá rizika. Jak najít rovnováhu a mít rád své tělo. Akci pro vás připravujeme ve spolupráci s Anabell.


Představení Dětského lesního klubu Mariánka, principů, zkušeností, akcí a aktivit.


Představení služby Kariérové poradenství, které zdarma poskytuje Family Point.Diskuze o nejčastějších úrazech a akutních stavech uvedených v kapesním rádci 1. pomoci dětem – praktické příručce určené všem rodičům a blízkým dětí.


Přednáška poradenského centra městské policie Brno o bezpečnosti dětí při cestování na kole, o použití tyčí, sedaček a vozíků za kolo a dalších souvisejících tématech.Jak mohou rodiče přispět k tomu, aby z dětí vyrostli lidé s vlastní důstojností? Beseda s paní Mgr. Milenou MikulkovouAGAPO představuje motivačně vzdělávací kurz pro usnadnění uplatnění na trhu práce pro širokou veřejnost.Rady vizážistky a barevné typoložky, tentokrát na téma líčení, účes a vhodné doplňky.Tvoření rodičů s dětmi z přírodních materiálů.Relaxační techniky pro zklidnění mysli a účinný boj se stresem.


Beseda s lektorkou Efektivního rodičovství na téma jak správně komunikovat, abychom si s dětmi rozuměli.Rady vizážistky a barevné typoložky.Beseda s laktační poradkyní, která se podělí o své zkušenosti z dlouholeté praxe.Sample lesson of exercises for children in English. Ukázková hodina cvičeníčka s angličtinou.Přednáška o aktuálních informacích o orální hygieně s demonstrací různých technik čištění zubů na modelu.Beseda s dulou a fyzioterapeutkou Mgr. Zitou Křivákovou o vlivu porodu na sebe-pojetí ženy, o vztazích v širší rodině pozměněné narozením prvního dítěte a pozitivním a negativním vlivu nových faktorů v období po narození miminka.


Beseda s odbornicí o možnostech Montessori pedagogiky.Diskuze s dětskou lékařkou nad tématem výhod a rizik očkování dětí.Přednáška poradenského centra městské policie o dětských autosedačkách.


Seminář o tom jak a proč znakovat s nemluvňaty.Beseda s paní Mgr. Milenou Mikulkovou o rizicích maximálního nasazení pro děti a rodinu. Akce v rámci Brněnských dní pro zdraví.Beseda o imunitě dětí a jejím účinném posilování.Tvoření z materiálů, které jsou běžně dostupné v každé domácnosti.
Tato akce byla podpořena z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica.  indexSetkání s ředitelkou Národního centra pro rodinu PhDr. Ing. Marií Oujezdskou na téma ženy jako manažerky domácnosti.


Beseda pro ženy.Setkání s MUDr. Hanou Levíčkovou, spolupracovnicí Centra pro rodinu a sociální péči.Výtvarný program pro děti připravený ve spolupráci s Výtvarnou dílnou Loučka.

Mimořádná akce Family Pointu v rámci Dne otevřených dveří v CRSP. Beseda se školní psycholožkou, kde se budete moci seznámit s problematikou ADHD v kontextu školy a rodiny, na závěr besedy bude prostor pro vaše dotazy.


Představení brněnské organizace, která připravuje vzdělávací a volnočasové programy a kurzy.


Povídání o lesních klubech a školkách a představení jednoho z nich