Family Pointy v Brně | o nás | projekt Family Point
Projekt Family Point Tisk Email
Family Point. Místo pro rodinu.

Projekt Family Point vytváří síť míst, kde mohou rodiče pečovat o malé děti a získat informace pro podporu rodiny. Jde o bezbariérová místa, která jsou vybavena přebalovacím pultem, křeslem pro kojení, mikrovlnnou troubou a některá také veřejným internetem. Pro děti jsou na Family Pointech připraveny hračky, pastelky a knihy. Ve Family Pointu na Josefské ulici v Brně se návštěvníci mohou obrátit na pracovnici, která jim zprostředkuje rodinné, sociální, psychologické nebo právní poradenství. Poradna probíhá také telefonicky a mailem.
Ve Family Pointu se scházejí nabídky místních organizací, které poskytují služby na podporu rodin. Další aktivitou Family Pointu je poradenství v oblasti slučitelnosti rodiny a zaměstnání.

 

Family Point umožňuje odpovědným institucím být s rodinami v kontaktu a zjišťovat jejich potřeby. Jedná se o veřejnou, nízkoprahovou službu bez nutnosti se předem přihlašovat. Pravidelně pořádané Akce Family Pointu nabízejí široký výběr témat souvisejících s rodinným životem a jsou bezplatné. Součástí projektu jsou webové stránky www.familypoint.cz a jmk.familypoint.cz a newsletter, který 1×14 dní informuje o aktuálním dění pro rodiny.

V roce 2012 je v Brně v provozu 28 Family Pointů, především na úřadech městských částí,
v pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a SVČ Lužánky, Fakultní nemocnici aj. Informace jsou v nich návštěvníkům nabízeny prostřednictvím letáků. Dosud 18 Family Pointů vzniklo v obcích na Jižní Moravě a několik i mimo jihomoravský kraj.

Zřizovatelem projektu je město Brno. První Family Point vznikl v roce 2009 díky dotaci MPSV, získané výhrou v soutěži Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel. Realizací sítě Family Point je naplňována Koncepce rodinné politiky města Brna.

Realizátorem je Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně. V jeho prostorách na Josefské ulici 1 se nachází Family Point s kontaktní pracovnicí. Koordinátorka Family Pointu udržuje kontakt s dosavadními provozovateli Family Pointů i s novými zájemci o zřízení služby.

Krajský úřad Jihomoravského kraje dotačně podporuje nové Family Pointy v obcích JMK, a to od roku 2010.

V roce 2011 vznikly tři nové Family Pointy v Brně díky dotaci firmy Siemens.

Projektu Family Point byla v květnu 2011 ve Vídni udělena prestižní mezinárodní cena SozialMarie 2011 za inovativní přínos v sociální a rodinné oblasti, především za sbližování rodičů z různých sociálních vrstev. 

Kalendář akcí

<<  Leden 2015  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     2  3  4
  6  910
141718
192224
26 

Kariérová poradna

Po předchozím objednání. Podrobnosti zde.

Akce Family Pointu

zveme Vás do Family Pointu

4. 2. 2015
Šijeme s nejmenšími.
Kreativní tvoření. Více zde.

Adopce panenek


Family Point Josefská 1 se připojil k projektu UNICEF Panenka. Bližší informace získáte zde.

Všimli jsme si ...

První rok s dvojčaty
Abyste se co nejlépe popasovali s prvním rokem, prubířským kamenem dvojčátkovského rodičovství, předkládáme seznam ověřených tipů, jak přežít. Více zde.
 
Výtvarná soutěž "Máme rádi kometu"
Milé děti, pojďte s námi podpořit první tým brněnské Komety v boji o Masarykův pohár! Namalujte obrázek s hokejovou tématikou, vyfoťte ho a pošlete na emailovou adresu. Více zde.
 
Osoby zdravotně znevýhodněné
Co se mnění od ledna 2015? Nový rok přinese některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Od nového roku je opět zavedena kategorie osob zdravotně znevýhodněných. Více zde.
 
Nová prodejna SVĚT BEZ LEPKU
Společnost Svět bez lepku nově otevřela 8. 12. 2014 kamenné prodejny v Brně a Ostravě s kompletním sortimentem pro bezlepkovou výživu, včetně denně čerstvého bezlepkového pečiva a zákusků. Více zde.
 

Ocenění Family Pointu

Button_AwardWinner-2011

Kdo je připojen

Právě připojeni - hostů: 61